5 TIPŮ JAK ZŮSTAT NA DOVOLENÉ FIT.

Dali jste všechno do cvičení a zdravé stravy, abyste na dovolené vypadali v plavkách dobře, ale potom příjde týden nebo dva dovolené a vy se na vše vykašlete, protože jste přeci na ,,dovolené“ ? Musíte využít all-inclusive se vším všudy a vrátíte se o 3 kg těžší? Nemusí tomu tak být, pokud budete volit správné, vyživující jídlo a dáte tělu pohyb, který potřebuje.

1.  Cesta na vysněnou dovolenou.

  • Cestování nám občas může komplikovat náš zdravý životní styl, protože nemáme po ruce jídlo, které potřebujeme. Proto bychom měli myslet na to, že budeme např. celý den cestovat a nabalit si jídlo do krabiček. Na českých letištích zdravého jídla moc nenajdete a pokud ano, tak si hezky připlatíte.
  • Do letadla je povoleno si vzít své jídlo, takže je fajn si něco uvařit. Můj tip na jídlo do letadla/auta :

             -zeleninový salát s kuřecím masem

             -celozrný toast s avokádem/ tuňákem

             -celozrný wrap s masem a zeleninou

             -proteinová tyčinka

             -oříšky

             -jablíčko s arašídovým máslem

2.  Jak nakombinovat jídlo z tak velkého výběru.

  •  Máte all inclusive a rádi byste najednou všechno ochutnali? To je úplně v pořádku, ale neměli byste na vše spěchat a ochutnat vše postupně, ne první den.
  • Snídaně, oběd a večeře by měla vždy obsahovat zeleninu, díky ní budeme mít dostatek vlákniny, proto se snažte vždy vytvořit jeden talíř plný zeleninového salátu/zeleniny. Ráno na talířek ovoce.
  • Každé vaše jídlo by mělo obsahovat bílkoviny, sacharidy, tuky. Ráno máte určitě chuť na rohlíčky s nutelou a lívanečky s marmeládou – na tom není nic špatně, klidně si je dejte, ale s mírou a nepřejídat se jimi. Snažte se také sníst bílkoviny, např. vejce, řecký jogurt.
  • Z příloh vynechejte smažené hranolky a raději si dejte těstoviny, nebo rýži. Jezte pomalu a nepřejídejte se.
  • Snažte se jíst 80/20.

3. Uvolni se a nehroť to

  • Nebuďte ten extrém, co se chodí ptát kuchářů, co vše dali do uvařeného jídla, nepočítejte každou kalorii a když budete jíst jeden den opravdu nezdravě, tak si den další udělejte zdravější. Hlavní je si jídlo nevyčítat, za týden se stejně nic nezmění, a když se vrátíte domů, tak skočíte zpět do režimu.

4. Pitný režim

  • Na dovolené, především na sluníčku je důležité dodržovat pitný režim. Měli byste vypít minimálně 2-3 l vody denně. K moři si vemte vždy láhev s vodou. Coca colu, alkohol a jiné sladké nápoje pijte výjmečně.

5. Pohyb na dovolené

  • Dovolená je samozřejmě o odpočinku, to ale neznamená, že budete ležet celý týden na lehátku. Tělo potřebuje pohyb a porto se mu ho snažíme dodat. Sportovat na dovolené neznamená, že musíte chodit každý den na hodinu do posilovny, stačí ranní procházka podél pláže, vodní sporty, zapojit se do aktivit, které hotel poskytuje.

Autor: Kateřina Měntielová


Líbí se vám článek? Sdílejte a inspirujte vaše okolí.

MOHLO BY SE VÁM TAKÉ LÍBIT

BOLÍ VÁS ZÁDA, NEMŮŽETE SPÁT, STÁT, PRACOVAT, SEDĚT…?

OSVĚŽUJÍCÍ AVOKÁDOVO-OKURKOVÉ GAZPACHO.

SILNÉ HAMSTRINGY, KTERÉ ZACHRÁNÍ VÁŠ BĚH.

BOLEST KYČELNÍCH KLOUBŮ A NESTABILITA PÁNVE PŘI BĚHU.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *