CVIČENÍ VE FITNESS CENTRU PO ČTYŘICÍTCE? PROČ NE?!

Začínám otázkou, na kterou nejčastěji odpovídám… Zda mám děti a kolik je mi vlastně let? Tyto otázky mi vždy vyvolávají usměv na tváří, a také s úsměvem odpovídám, že mám dvě dospívající děti a je mi 41 let.  S očekáváním vždy sleduji reakci na mou odpověď, která je pro většinu lidí velice překvapující.

Poté už začíná samotná debata:

  • Kolikrát týdně musí člověk cvičit, aby byl vidět výsledek?
  • Kolik jídla denně sníst a hlavně co jíst?
  • Kolik vody vypít?
  • Jak to zvládnout, když chodím denně do práce,  starám se o chod domácnosti a vychovávám děti?
  • A nejčastější obavy žen po 40, že jsou prostě na chození do fitka „staré“, že se na ně budou lidi špatně dívat, a že to prostě neumí a nezvládnou cvičit! Co s tím?

To, že cvičení a správná životospráva má pro naše tělo a zdraví velice prospěšné účinky to již víme a není to nic nového. Cvičení také dodává našemu tělu energii a radost do života to víme také a opět to není nic nového.  Ale holým faktem je, že v takové době mají ženy většinou odrostlé děti, zaběhnutou práci a za sebou dlouholeté vztahy. Tudíž si musíte chtít najít čas, chuť začít a především zapomenout na výmluvy!  

Jistě jste si všimli, že je v dnešní době opravdu z čeho vybírat. Fitness centra jsou téměř na každém rohu a je jen na vás, které si vyberete. Co vždy doporučuji ženám je to, že si mají především vybrat kvalifikovaného trenéra či trenérku, který/která jim pomůže na začátku celého procesu sestavit cvičební a popřípadě i jídelní plán.

Na začátku, a to píšu upřímně, to bude těžké.  Pocítíte bolest svalů, únavu, budete si říkat „co já to dělám, stojí mi to za to“??? Odpověď je v tomto případě naprosto jednoduchá „ANO, STOJÍ TO ZA TU DŘINU“!!! Chce to jen píli, vůli vydržet a já vám garantuji, že se vám opravdu změní život… Najednou budete plné síly, energie, budete mít radost ze života, také vaše děti nebudou chápat co se to s vámi děje a to nemluvím o manželovi či příteli, který dříve, nebo později začne přemýšlet, koukat na vás a bude pyšný na to, jakou má doma krásnou a vitální ženu!!!

Autor: Sylvie Moocová


Líbí se vám článek? Sdílejte a inspirujte vaše okolí.

MOHLO BY SE VÁM TAKÉ LÍBIT

MLADÁ, KRÁSNÁ A ÚSPĚŠNÁ: LUCIE SEDLÁČKOVÁ.

BOJ PROTI BOLESTI KRČNÍ PÁTEŘE.

ZPOMALENÝ METABOLISMUS: STRAŠÁK PŘI HUBNUTÍ.

3 ZÁSADNÍ TECHNICKÉ CHYBY BĚŽCŮ.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *