Deset zajímavých věcí, které jste možná nevěděli o jednom z nejlepších vytrvalců světa

Dnes bude řeč o elitním běžci Wilsonovi Kipsangovi. Do roku 2014 byl Kipsang světovým rekordmanem v maratónském běhu v čase 2:03:23. Na LOH 2012 vybojoval v maratónském běhu bronzovou medaili. Je to jeden z předních elitních běžců, který je mistrem světa ve vnímání svého těla.

1. Nepoužívá sporttester, wattmetry ani jiné vymoženosti

„Nesleduji svůj srdeční tep při závodě ani při tréninku, prostě ho vnímám. Poslouchám své tělo. Je to ta nejdůležitější věc.“

2. Trénuje se sám

Kipsang je svým osobním trenérem. Za celou svou kariéru žádného nepotřeboval. Občas si bere rady od některých trenérů, ale cítí, že sám sebe dokáže vnímat nejlépe a trenéra nepotřebuje.

3. Žádný ulejvák

I když Kipsang trénuje bez trenéra, trénuje velmi zodpovědně a neúnavně. Běhá dvakrát denně a průměrný počet kilometrů týdně se pohybuje kolem 160 km. Jeho nejdelší běhy jsou 40-45 kilometrů.

4. Býval dobrým policistou

Než jeho atletická kariéra odstartovala, pracoval jako policista. Není těžké si představit, že jako policista musel svou práci plnit velmi dobře, především když chytal zloděje.

5. Velmi štědrý muž

Kipsang často platí čaj a oběd své čtyřiceti členné tréninkové skupině. Říká, že takto se tréninkový kolektiv více stmelí. Tréninkoví sparing partneři mu pomáhají na tréninku a on jim může pomoci alespoň takto.

6. Jeho velkým vzorem je další elitní keňský běžec Paul Tergat

Stejně jako Kipsang byl Paul Tergat známým maratonským světovým rekordmanem a pětinásobný mistr světa v přespolním běhu.

7. Jeho tréninkový parťák je ještě rychlejší, než je on sám

Jeden z dalších běžců v jeho tréninkové skupině je Geoffrey Mutai (druhý nejrychlejší maratonec v historii). Ačkoli drží Kipsang světový rekord 2:03:23, Mutai běžel v Bostonu 2:03:02. Nicméně tento rekord nebyl uznán.

8. Úspěšný podnikatel

Jako mnoho úspěšných keňských atletů i Kipsang využil příležitost pro vytvoření svého vlastního byznysu. Vlastní hotely a restaurace v Itenu (keňské sportovní stredisko). Jezdí sem mnoho známých atletů z celého světa.

9. Běh v rodině

Kipsangův otec Joseph Rotich ve svých 72 letech dokáže uběhnout i 100 km.  Kipsang trvá na tom, že jeho vytrvalostní talent pochází právě od jeho otce.

10. Nebral běh dlouho vážně

Běh pro něj byl spíše jakousi zábavou, ve školních závodech býval vždy mezi prvními třemi na tratích 5 a 10 km. Kipsang začal brát atletiku vážně až kolem 20 roku. Teprve ve 28 letech zaběhl svůj první maraton (2:07:13). O šest měsíců později běžel další maraton a zaběhl čas 2:04:13 a zařadil se mezi 25 běžců, kteří pokořili hranici 2:05.

Líbí se vám článek? Sdílejte a inspirujte vaše okolí.

MOHLO BY SE VÁM TAKÉ LÍBIT

CVIČENÍ VE FITNESS CENTRU PO ČTYŘICÍTCE? PROČ NE?!

5 TIPŮ JAK ZŮSTAT NA DOVOLENÉ FIT.

JEDINEČNÝ KOMPLET CHEAT MEAL!

Jak začít se zdravým životním stylem / jak začít cvičit

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *