JAK NA PEVNÉ BŘICHO A ŠTÍHLÝ PAS?

Každý z nás asi často slyší, že břicho se dělá v kuchyni… no, mám k tomu jedno trefné přísloví:

Trénink je král, výživa je královna – spoj je dohromady a získáš království.“                                                                                            

1. STRAVA A BŘICHO:

Ať chceme, nebo ne, strava hraje při hubnutí největší a nejvýznamnější roli. Ale pozor! Spousta lidí si myslí, že změna stravovacích návyků znamená automatické hladovění… Kdepak! Slovo hladovět, či dieta neexistuje! Je to jen další signál pro mozek, aby si začal jídlo ukládat do zásoby na horší časy. Ano, tak to prostě funguje. Stres při hubnutí totiž hraje velkou roli a je to takový malý ďáblik, který vám sedí na rameni a našeptává, ať si dáte ten dortík, ať se dneska vykašlete na cvičení apod… Přiznejme si také, že spouta z nás řeší svou psychickou či fyzickou zátěž nějakou nezdravou věcí, ať je to čokoláda jak se rádo říká „na nervy“, a nebo dobrý hamburger s hranolkami a nejlépe ještě s tatarkou, či kečupem. Sice se poté ocitneme v tropickém ráji a budeme se cítit lépe, ale všichni víme, co příchází pak. Ukládání tuků do břicha, pocit zklamáni a zloba, že dnes jsem to opět nezvládl/la. Základem hubnutí je tedy kvalitní strava, ale hlavně nezapomínejte na to, že každý jsme velice individuální, každý z nás máme jiný energetický výdej i příjem. Tělo každého z nás metabolizuje makroživiny jinak. Tudíž to chce píli a vůli zkoušet a neposlouchat ďáblika na rameni. 

Znáte potraviny, které pomáhájí při spalováni tuků?

Zde je pár příkladů: ryby, fazole, ořechy, vejce, brokolice.

Tyto potraviny vám poskytnou dostatek vitamínů a minerálních látek, které pomáhají při spalování tuků. Mají velký obsah bílkovin a  protein je vysoce termogenní, což znamená, že produkuje teplo, když ho trávíte. Velmi důležitá věc je to, že bílkoviny pomáhají při budování svalů a čím více svalů máme, tím rychleji metabolizujete a dokonce spaluje tuky i ve spánku. Ale co je hlavní, tak vás ochrání před hladem! Jakmile dostanete hlad, je to signál těla, že mu chybí nějaké živiny což je špatně. Takže hurá do bilkovin!

Další velmi trefné přísloví, které stojí za to si přečíst několikrát: 

 „Čím více budeš jíst (kvalitně), tím více budeš hubnout a naopak čím méně budeš jíst, tím více budeš přibírat.“

2. POHYB A BŘICHO: 

Pohyb má ve srovnání se stravou relativně malý vliv na hubnutí, ale má na hubnutí urychlovací efekt. Bavíme se tedy stále o bříšku. Možná pro ty co moc necvičí tato věta zní velmi dobře a naopak pro ty co cvičí několikrát týdně by semnou polemizovali. Nicméně ti co mě znají ví, že nejsem klasický příkladem trenéra, který by své klienty neustále trápil cviky typu leh-sed apod…., ale využívám „zapojeného břicha“ při jakémkoli tréninku. Tudíž střed těla maká, i když jedeme ruce, takže neustále břišní svaly napínáme a makáme na nich. Převážná část mých klientů jsou ženy a jelikož jen málokterá z nich má čas na trávení dlouhých hodin v posilovně, zejména pak v případě, kdy se jedná nejen o zaměstnané ženy, ale také matky „na plný úvazek“.  Proto je volba při cvičení jasná… Zvolím komplexní cviky, které působí na převážnou většinu těla, včetně břicha! A jak už bylo zmíněno, tak čím více svalů budujeme a máme, tím více spalujeme, a tím pádem máme menší % tuků na břiše, což finálně vede ke krásnému štíhlému pasu a posléze i břišnímu pekáči. 

CVIKY NA POSÍLENÍ BŘICHA: 

Komplexní cviky: 

 • Boční prkno s rotací 
 • Vícesměrový dřep                                       
 • Klik s rotací                                                  
 • Dřep 
 • Mrtvý tah                                                      
 • Angličák                                   

Cviky zaměřené na břicho:

 • Vytáčení, rotace v sedě                           
 • Zvedání nohou v leže na zádech                                                                                                                          
 • Leh-sed
 • Sklapovačky
 • Prkno

Občas se musíš na hraně vyčerpání doslova probojovat přes ty špatné dny, aby sis zasloužil ty nejlepší. Stojí to za to, tak neváhej a začni na sobě makat, jelikož to děláš pro sebe a své zdraví!

Autor: Sylvia Moocová


Líbí se vám článek? Sdílejte a inspirujte vaše okolí.

MOHLO BY SE VÁM TAKÉ LÍBIT

TECHNIKA, CO TO JE?

VÝPRODEJ SE SLEVOU AŽ 70% JE TADY!

BOJ PROTI BOLESTI KRČNÍ PÁTEŘE.

ZPOMALENÝ METABOLISMUS: STRAŠÁK PŘI HUBNUTÍ.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *