JAK NA PEVNÝ ZADEK?!

Sníte o hezkém pozadí?? Pokud ano, tak je na čase s tím něco dělat a začít cvičit!!

Určitě se shodneme, že pevný zadek a štíhlé nohy jsou snem téměř každé ženy a říkám to narovinu, mít krásný a pevný zadeček není zadarmo! Ale není pravidlem, že kvůli tomu musíme trávit dlouhé hodiny v posilovně, nebo se trápit přísnou dietou. Bohužel je spousta překážek, které nás brzdí v cestě za krásným, pevným zadečkem. Mezi tyto překážky patří sedavé zaměstnáni, stres, atd…. nicméně dámy, dá se s tím bojovat pokud budete opravdu chtít, což my chceme!

Posilování zadečku nemusí být komplikované, nebo bolestivé, jen je třeba jej provádět pravidelně, s rozvahou a doporučuji pro lepší výsledek se na něj zaměřit minimálně 2 x týdně. Musíme si však uvědomit i fakt, že jen pouhým pravidelným cvičením to nepůjde. Pokud budete budovat jakýkoli pevný a pružný sval, ale nedopřejete mu kvalitní výživu, tak bude pokrytý stále jen vrstvou tuků. Naším cílem by mělo být zbavení se přebytečných tuků, a to zařazením kvalitní stravy a posilováním ne-náročnými cviky.

Posilovat se dá doma i ve fitness centru. Já primárně doporučuji fitness centrum, kde máte navíc možnost pracovat se svalem izolovaně a pod dohledem kvalifikovaného trenéra. Nicméně fitness centrum není pro každého, takže i doma člověk může pracovat se spoustou pomůcek, jako jsou například expandéry, gymbally apod. V případě menší zátěže doporučuji vetší počet opakování daného cviku a naopak při větší zátěži menší počet opakovaní a hlavně si pohlídat techniku!!!!!

Dle mého názoru nejúčinnější cviky:

  1. Dřepy
  2. Zvedání pánve do mostu
  3. Výpady vzad
  4. Mrtvý tah
  5. Zanožování ve stoji i na zemi
  6.  Unožování
  7. Obrácená hyperextenze

Tak neváhej a jdi do toho!

Autor: Sylvie Moocová


Líbí se vám článek? Sdílejte a inspirujte vaše okolí.

MOHLO BY SE VÁM TAKÉ LÍBIT

CVIČENÍ VE FITNESS CENTRU PO ČTYŘICÍTCE? PROČ NE?!

5 TIPŮ JAK ZŮSTAT NA DOVOLENÉ FIT.

JEDINEČNÝ KOMPLET CHEAT MEAL!

Výhody jógy pro sportovce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *