Příprava profesionálních sportovců s Radimem Poláškem

Radim je v současnosti jeden z nejvyhledávanějších trenérů v ČR v oblasti kondičního tréninku profesionálních sportovců. V roce 2014 se stal absolventem Ostravské univerzity v oblasti tělovýchovy. Samotnému trenérství se věnuje od roku 2012. Specialista na rozvoj pohybových schopností a dovedností. Profesionál v oblasti kondiční přípravy. Odborník na systémové plánování kondičních příprav. Radim je dále také jeden z nejuznávanějších trenérů v ČR co se týče specializovaných tahových a tlakových cviků na rozvoj síly v kombinaci s rychlostí.

1. Radime, od kdy se věnuješ aktivně sportu a jaké sporty jsi dělal?

Ahoj

již od mých brzkých let mě otec vedl téměř ke všem sportům co byly možné 🙂 od kola, lyžování až po lezení po skalách. Od svých 8 let jsem se začal věnovat florbalu intenzivněji než čemukoliv jinému a to mi zůstalo až do studia na vysoké škole 🙂

2. Co tě přivedlo ke sportu?

Ke sportu mě přivedl můj táta, který byl zaměstnancem KTV vysoké školy báňské, takže jsme společně s bratrem od mala objížděli téměř všechny možné sportovní kurzy co škola nabízela.

3. Co považuješ za vrchol své kariéry?

Za vrchol zatím považuji spolupráci s profesionály z řad hokejové NHL, KHL a české extraligy.

4. Jak to máš se sportem v současné době? Sportuješ, cvičíš?

V současné době se aktivnímu sportu z časových důvodů moc nevěnuji. Čas hlavně vynakládám na práci a studiu s ní spojené. Ale aby to nebylo jen o trénování 🙂 každou volnou chvíli v práci se snažím využít ke cvičení. Popřípadě večerní amatérské lize v hokeji.

5. Jak jsi se dostal ke trénování?

K trénování jsem se dostal na vysoké škole, kdy jsem při studiu začal pomáhat kondičnímu trenérovi tenistů .

6. Jak dlouho už trénuješ?

Dá se říct, že trénuji již 7 let, ale jako živobytí je to let 5.

7. Jaký je tvůj cíl ve trénování?

Cíl ? 🙂 to je hezká otázka. Cílem pro mě je, aby byli klienti spokojení a s důvěrou se vraceli. Také uvažuji nad prací v nějakém sportovním klubu 🙂

8. Trénuješ i neprofesionály?

Ano trénuji i neprofesionály. Profesionálů ještě není tolik takže se starám i o mladé naděje jak z řad hokeje tak i tenisu nebo golfu. A z těchto řad jsou zde i nadšení sportovci, kteří se chtějí udržet v kondici 🙂

9. Kolik máš celkem klientů?

Páni abych řekl pravdu tak jsem to nepočítal, ale myslím že spolupráce se blíží k 30 hráčům. Ale je zapotřebí si uvědomit že kluci vyhledávají individuální přístup, což znamená, že v tréninkové skupině můžou být max 4. Kapacita je téměř plná, ale v odpoledních hodinách tam prostor ještě je.

10. Kolik času strávíš trénováním?

Řekněme, že 10h denně určitě strávím trénováním.

11. Máš nějakou věkovou hranici pro nové klienty?

Věkovou hranici nemám, v každém věku se dá rozvíjet to co tělo potřebuje.

12. Kdy nejlépe tě můžou klienti kontaktovat pro přípravu pro nadcházející sezónu?

Dotazy ohledně trénování mi chodí po celý rok. Nejlépe však měsíc před prvním tréninkem, abych si mohl udělat přípravu a koncepci.

13. Trénuješ s hokejsty i na ledě?

Ano. poslední měsíc před odletem za moře kluci mají i tréninky na ledě, aby si zvykli na zatížení a pomalu přenesli posilovnu na led.

14. Co tě baví ve volném čase?

Volného času moc není. O víkendech rád odpočívám například ve wellness nebo se snažím být s kamarády na které mi nezbývá čas přes týden . Zajdu si s klukama na pivo nebo na výlet s přítelkyní.

S Radimem dlouhodobě spolupracují profesionální hokejisté NHL, KHL či Extraligy nebo profesionální hráči golfu a tenisu. Hvězdy jako např.: Radek Faksa (Dallas Stars), Matěj Stránský (Severstal Cherepovec), Ondřej Palát (TampaBay Lightning), Roman Polák (Toronto), Ondřej Šedivý (HC Innsbruck), Tomáš Kudělka (Medvescak Zagreb), Adam Polášek (HC Novosibir), Rostislav Olesz, Roman Szturc, Šimon Stránský, Vojtěch Tomi, Marek Hrbas (HC Vítkovice), Lukáš Klok (Slovan Bratislava), Josef Hrabal (HC Třinec) Tomáš Pastor (BK Mladá Boleslav), Petr Strapáč (HC Olomouc), Stanislav Matuš (Prague Golf Team), Jan Hájek (bývalý daviscupový reprezentant).

Líbí se vám článek? Sdílejte a inspirujte vaše okolí.

MOHLO BY SE VÁM TAKÉ LÍBIT

MLADÁ, KRÁSNÁ A ÚSPĚŠNÁ: LUCIE SEDLÁČKOVÁ.

BLACK FRIDAY

CVIČENÍ VE FITNESS CENTRU PO ČTYŘICÍTCE? PROČ NE?!

5 TIPŮ JAK ZŮSTAT NA DOVOLENÉ FIT.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *